Haberler

İstoç İle İlgili Güncel Haberler

İstoş SİTE SAKİNLERİMİZE DUYURULUR

30 HAZİRAN 2012 Tarihli Resmi gazetede yayınlanan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu , 30 Aralık 2012 tarihinden itibaren , bütün iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi çalıştırma veya dışarıdan hizmet alma yükümlülüğü getirmiştir. Bu nedenle İş yeriniz için , İş sağlığı ve Güvenliği kanunu ile ilgili işlemleri yapmanızı , İş sağlığı ve Güvenliği yönünden diğer iş yerlerini etkileyecek tehlikeler hususunda gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda çalışma yapan iş yerlerinin evrak fotokopilerini (Risk Analizi , Acil Eylem Planı) İSTOÇ İş Sağlığı ve Güvenliği Birimine ulaştırması gerektiğine dair uyarı yazılarına şu ana kadar çok az sayıda iş yeri cevap vermiştir.

6331 sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu’nun 3.Bölüm 23.Maddesine göre ,

Birden fazla işyerinin bulunduğu iş merkezleri, iş hanları, sanayi bölgeleri veya siteleri gibi yerlerde, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki koordinasyon yönetim tarafından sağlanır. Yönetim, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönünden diğer işyerlerini etkileyecek tehlikeler hususunda gerekli tedbirleri almaları için işverenleri uyarır. Bu uyarılara uymayan işverenleri Bakanlığa bildirir.

Hükmüne binaen gerekli  tedbirleri almayan iş yerleri hakkında Yönetimimizce Bakanlığa bilgi verileceğini önemle bildiririz.

İSTOÇ YÖNETİM KURULU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir